Recenzje ulubionych książek

Oferta na rok szkolny 2019/2020 - kliknij TUTAJ. Zapraszamy do "Czerwoniaka" !

W listopadzie 2016 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w projekcie czytelniczym organizowanym w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Na lekcjach języka polskiego pisali rozprawki problemowe na temat swoich ulubionych książek. Uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy. Każda z nich miała inny temat:

Klasy pierwsze: „Od niej wszystko się zaczęło… Pierwszą książką, która zrobiła na mnie największe wrażenie, była…”

 Klasy drugie i trzecie: „Gdybym kiedykolwiek znalazł się na bezludnej wyspie i mógł zabrać tam tylko jedną książkę, byłaby to…”

Klasy maturalne: „Gdybym kiedykolwiek musiał drugi raz przeczytać lekturę, byłaby to…”

W grudniu podsumowano pierwszy etap tego projektu. Na wystawie w czytelni zaprezentowano najlepsze prace napisane na ten konkurs przez uczniów klas maturalnych.

Najlepsze prace  napisały następujące osoby: Malwina Kurpiewska – III b LO, Tomasz Golec – IV TI, Paulina Przychodzeń – III b LO, Oliwia Ciereszko – III a LO, Kamil Pankiewicz – IV TI.

W styczniu podsumowano drugi etap tego projektu. Na wystawie w czytelni zaprezentowano najlepsze prace napisane na ten konkurs przez uczniów klas pierwszych.

Najlepsze prace napisały następujące osoby: Kamil Milewski –  I LO, Karolina Dębek – I LO, Ewa Leniewska – I LO, Szymon Szabłowski – I LO, Aleksandra Żyłowska – I LO, Magdalena Malinowska – I TŻ, Karolina Dorobis – I TŻ, Emilia Olszewska – I TŻ, Anita Bielska – I TŻ, Damian Bączyk – I TŻ, Piotr Mioduszewski I TI, Konrad Choiński – I TI, Karol Kacprzak – I TI, Michał Sianko – I TI, Natalia Radgowska - I TL, Gabriela Gołaszewska – I TL, Julia Szczepaniuk – I TL, Klaudia Murawska – I TL, Przemysław Karwowski – I TL, Piotr Frankowski – I TL, Jakub Wielgat – I TL, Kacper Najda – I TL.

W lutym  podsumowano trzeci etap tego projektu. Na wystawie w czytelni zaprezentowano najlepsze prace napisane na ten konkurs przez uczniów klas drugich i trzecich.

Najlepsze prace  napisały następujące osoby: Aleksandra Stokowska -  II a LO, Sylwia Gacka – II a LO, Klaudia Rogulska – II a LO, Martyna Świerżewska –     II a LO, Natalia Mioduszewska – II a LO, Katarzyna Świderska – II b LO, Ida Milewska – II b LO, Joanna Ambroziak – II b LO, Aleksandra Gorczyca – II b LO, Katarzyna Borkowska  - II b LO, Maciej Gwardiak – II b LO, Przemysław Jarocki – III TI, Rafał Kaczyński – III TI, Mateusz Mielnicki – III TI, Natalia Dziuba – III TŻUG, Marta Worosilak  – III TŻUG, Karolina Groszfeld – III TŻUG, Aleksandra Śleszyńska – III TŻUG, Aleksandra Kotynia – III TŻUG.

Bardzo gratuluję wszystkim uczniom, którym udało się napisać prace świadczące o tym, że dobra książka jest w stanie człowieka zafascynować, sprawić, że pragnie się przeczytać kolejną, jeszcze lepszą…

Czytanie prac uczniów, którzy potrafili w ciekawy sposób opisać swoje ulubione książki,  sprawia ogromną przyjemność. Mam nadzieję, że taką przyjemność odczują wszyscy, którzy przeczytają te prace.

 

Ewa Matanowska