ZS1

Oferta dla gimnazjalistów na rok szkolny 2018/2019 - kliknij TUTAJ. Zapraszamy do "Czerwoniaka" !

 

Czas kształcenia – 3 lata

Umiejętności, które można zdobyć:

          ♦ posługiwania narzędziami i przyrządami pomiarowymi,

          ♦ obsługi maszyn i urządzeń mechanicznych,

          ♦ wykonywania prac montażowych zespołów pojazdu  samochodowego,

          ♦ eksploatacji, obsługi i naprawy samochodu,

 

Baza szkoły:

          ♦ Warsztaty mechaniczne,

          ♦ Warsztaty elektryczne,

          ♦ Pracownia samochodowa,

          ♦ Stanowisko do montażu i demontażu podzespołów samochodu,

 

Ponadto organizujemy w okresie nauki specjalistyczne kursy:

          ♦ Prawa jazdy,

          ♦ Wózków widłowych,

          ♦ Spawalnictwa europejskiego

 

Mechaniki samochodowy to specjalista, który zajmującego się naprawą aut, dokonuje niezbędnych regulacji w pojeździe, kontroluje jego stan techniczny, ale także weryfikuje stopień zużycia podzespołów i układów. 
Nie raz ogarnął nas lęk, kiedy coś zepsuje się w naszym ukochanym pojeździe i musimy odwiedzić mechanika samochodowego. Najlepiej mają szczęśliwcy, którzy mogą pochwalić się znajomością z takim fachowcem lub sami są nimi. Gorzej ci, którzy takich znajomości nie posiadają. Wtedy mówiąc kolokwialne, wyruszają ze swoim szwankującym samochodem w nieznane. 

 

 

Mechanicy oprócz tzw. osobówek mogą też naprawiać autobusy, jednoślady, ciągniki, maszyny rolnicze i inne urządzenia mechaniczne. Praca mechanika wymaga, zatem ciągłej nauki, poznawania nowych modeli, rozwiązań i technologii.  

 

 

 

Zarobki mechanika samochodowego. Mechanicy zwykle zarabiają dobrze. Fachowcy z doświadczeniem bez trudno znajdują pracę, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Wynagrodzenie jest uzależnione od stażu i doświadczenia i kształtuje się na poziomie od 1800 do 2800 zł netto. Dobrym posunięciem jest założenie własnego warsztatu i zatrudniając pracowników można liczyć na zarobek w granicach 10- 15 tys. miesięcznie.

 

 

 

Umiejętności, które można zdobyć w naszej szkle to te wymienione wyżej, ale także:

Posługiwania narzędziami i przyrządami pomiarowymi, obsługi maszyn i urządzeń mechanicznych, wykonywania prac montażowych zespołów pojazdu  samochodowego, obsługi i naprawy samochodu w tym własnego samochodu na kanale rewizyjnym. Bezpłatne korzystanie ze sprzętu diagnostycznego w tym KTS 340.

 

Baza szkoły to: warsztaty mechaniczne, warsztaty elektryczne, pracownia samochodowa, stanowisko do montażu i demontażu podzespołów samochodu,