Ojczyzna – Polszczyzna

Oferta na rok szkolny 2023/2024 - kliknij TUTAJ. Zapraszamy do "Czerwoniaka" !

„Ojczyzna – Polszczyzna”

Szkolny Konkurs Poprawności Językowej

 

Pod koniec pierwszego półrocza roku szkolnego 2017/2018 zorganizowano w bibliotece Szkolny Konkurs Poprawności Językowej pt. „Ojczyzna – Polszczyzna”. W siedmiu klasach przeprowadzono zajęcia omawiające wybrane problemy językowe. Każda z tych klas pisała inny test z poprawności językowej. Spośród wszystkich uczniów, którzy brali udział w tym konkursie, wyłoniono zwycięzców w poszczególnych klasach: I TL – Adam Pruszyński, Piotr Malinowski, Przemysław Tomaszewski; klasa II LO – Paweł Nowacki; I b LO – Natalia Walerzak, Sandra Broniszewska, Agnieszka Zatoń; III b LO – Ida Milewska; I TI – Dawid Godlewski; II TŻ – Szymon Truchel; II TI – Piotr Mioduszewski, Artur Zienkiewicz.

Na temat poprawności językowej zorganizowano dwie wystawy, które prezentowały pisane przez uczniów testy i omawiane na zajęciach zagadnienia językowe.

Dziękuję wszystkim uczniom uczestniczącym w tym konkursie i gratuluję zwycięzcom.

Ewa Matanowska