Czytające pokolenia

Oferta na rok szkolny 2023/2024 - kliknij TUTAJ. Zapraszamy do "Czerwoniaka" !

„Czytające pokolenia”

 

W drugim półroczu r. sz. 2017/2018 w bibliotece szkolnej odbył się projekt czytelniczy pt. „Czytające pokolenia”. Przedsięwzięcie to było realizowane w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Uczniowie biorący udział w tym projekcie mieli możliwośc wypowiedzenia się na temat książek, które czytają w ich rodzinach kolejne pokolenia – dziadkowie, rodzice, dzieci. Projekt był realizowany w klasach pierwszych. Na języku polskim uczniowie pisali prace, w których zaprezentowali książki czytane w ich domach. Wcześniej przeprowadzili w swoich rodzinach wywiad na temat preferencji czytelniczych swoich dziadków, rodziców i rodzeństwa.

 

Najlepsze prace na ten projekt czytelniczy napisały następujące osoby:

 Paulina Arasim – I TI

Natalia Walerzak – I b LO

Kamila Godlewska – I b LO

Aleksandra Jakubowska – I a LO

Laura Rytelewska – I a LO

Martyna Gosk – I a LO

 

Dziękuję wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w tym projekcie. Serdecznie gratuluję zwycięzcom.

Ewa Matanowska