Uczniowie z pasją

Oferta dla gimnazjalistów na rok szkolny 2018/2019 - kliknij TUTAJ. Zapraszamy do "Czerwoniaka" !

Opublikowano: czwartek, 05 październik 2017 K. Świderskia

W tym roku rozpoczynamy cykl artykułów poświęconych sylwetkom uczniów naszej szkoły, którzy oprócz nauki mają swoje pasje i rozwijają swoje zainteresowania w nietypowy sposób.

Często osiągają sukcesy, o których niestety mało kto wie. Zachęcamy wszystkie klasy do zgłoszenia swojego kandydata i w ten sposób zdobycia cennych punktów w Lidze Klas. Zatem pierwszą osobą, która zasługuje na miano Ucznia z pasją jest Łukasz Kryspin z klasy IIIBLO.

Prosimy o zapoznanie się z artykułem autorstwa Katarzyny Świderskiej, przybliżającym sylwetkę Łukasza.

Paintball jaki jest każdy wie, parafrazując słynny tekst z encyklopedii Benedykta Chmielowskiego . Pewnie niewielu ludzi postrzega tę grę jako coś więcej niż rozrywka na jeden dzień z przyjaciółmi, by móc bezkarnie sprawdzić jaki kolor najlepiej pasuje do twojego znajomego z bezpiecznej odległości. A jednak sport ten jest traktowany bardzo poważnie i znajdują się tacy, którzy czynnie oddają się poszerzaniu swoich zdolności strzeleckich w tzw. speedballu, czyli sportowej wersji gry. Jedną z takich osób jest Łukasz Kryspin, uczeń III BLO, który w ramach swojej pasji został wytypowany na jednego z reprezentantów Polski na zawodach U19 we Francji. Sam zainteresowany przyznaje, że lekko się stresował przed całą akcją, ale z racji faktu że był to już jego drugi wyjazd w ramach tego wydarzenia sportowego wiedział co go czeka. Całą drużyną dali z siebie wszystko i choć zajęli "tylko" siódme miejsce, to pozyskali cenne doświadczenie i przy okazji zwiedzili Paryż, dzięki wysokiemu poziomowi organizacji turnieju. No ale czego innego spodziewać się po mistrzostwach świata? To nie są jedyne sukcesy naszego kolegi: jest kilkakrotnym zdobywcą tytułu MVP, turniejów rozgrywanych w Polskiej Lidze Panitballowej. Z rzeczy bardziej osobistych, wiemy że lubi gotować, ale to właśnie z Paintballem zamierza spleść swoje losy i liczy, że w przyszłości (najlepiej niedługiej) zacznie grę z profesjonalnymi, zagranicznymi drużynami. Trzymajmy kciuki za jego marzenia!