Odwiedziny u mamutów - wycieczka klas pierwszych 2017

Oferta dla gimnazjalistów na rok szkolny 2018/2019 - kliknij TUTAJ. Zapraszamy do "Czerwoniaka" !

Opublikowano: niedziela, 15 październik 2017 Administrator

Mamucia Dolina to gospodarstwo agroturystyczne powstałe we wsi Szostaki, założone przez ludzi od pokoleń związanych z Biebrzą, kultywujących rodzime tradycje i życie zgodne z rytmem natury.

Dnia 4 października, wybrały się w tamte okolice, klasy pierwsze (IALO, IBLO i ITL) by móc się zintegrować. 
Na samym początku uczestników urzekła Mamucia osada, która zrekonstruowana była przez gospodarza, z wykształcenia i zamiłowania archeologa oraz zaprzyjaźnionych specjalistów. Inaczej była to siedziba ludzka z okresu paleolitu. Mogli tam odpocząć, podziwiać piękno natury oraz ogrzać się przy ognisku.
Jednak nie była to jedyna atrakcja, która ich czekała. Przede wszystkim uczestnicy podzieleni zostali na dwie grupy - "Wilki" i "Orły". Konkurowali oni m. in. w poszukiwaniach na polach archeologicznych, rozpalaniu ogniska czy chociażby strzelaniu z łuku. 
Oprócz wysłuchania opowiadań o swoich przodkach, pierwszaki mogły nabyć umiejętności rozpalania ognia, wydobywania zakopanych przedmiotów, a nawet własnoręcznego wyrobu mąki. 
Uczniowie pod koniec wycieczki, mogli zwiedzić las, który ukazywał połączenie Mamuciej Doliny z naturą. Dowiedzieli się wiele o roślinach, które się tam znajdowały, a i również podziwiali uroki biebrzańskich terenów. 
Na końcu zostali poczęstowani smakołykami przygotowanymi z mąki, którą sami wcześniej mogli przygotować. 
Na odjazd dziewczyny z IALO zorganizowały wspólny taniec Belgijki dla każdego uczestnika. I tym miłym gestem opuścili Mamucią Dolinę i wrócili do domu w wyśmienitym humorze.

LINK DO GALERII