„Paczka dla bohatera”

Oferta na rok szkolny 2019/2020 - kliknij TUTAJ. Zapraszamy do "Czerwoniaka" !

Opublikowano: piątek, 01 grudzień 2017 D. Śleszyńska

„Naród bez pamięci historycznej nie jest narodem i gdy ta przestanie dla niego być święta, wtedy i on nie będzie już godny odziedziczenia imienia”.

Stowarzyszenie „Paczka dla bohatera”  jest to inicjatywa społeczna działająca od 7 lat, w której udział biorą wolontariusze z całej Polski.  Akcja ma na celu wsparcie najuboższych  osób – kombatantów i weteranów II wojny światowej i podziemia niepodległościowego oraz osób represjonowanych w PRL ściśle współpracujących ze Związkiem Powstańców Warszawskich, Światowym Związkiem Żołnierzy AK, Związkiem Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, Związkiem Sybiraków i Związkiem NSZZ Solidarność, Zrzeszeniem Grudzień 70 i innymi organizacjami.

Działania polegają na zbiórce artykułów spożywczych i chemicznych.

W związku z powyższym zapraszamy uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły do wsparcia akcji  „Paczka dla bohatera”. Prosimy  o przynoszenie artykułów spożywczych: makaron, mąka, cukier, kasze, ryż, herbata, kawa, konserwy, dżemy itp.  Artykuły chemiczne: proszki do prania, płyny do naczyń, płyny do  prania, mydła itp. 

 

Do dnia 15 grudnia 2017 r. do pokoju pedagoga p. 202