Uczniowie Czerwoniaka na Sweet Expo

Oferta na rok szkolny 2019/2020 - kliknij TUTAJ. Zapraszamy do "Czerwoniaka" !

Opublikowano: niedziela, 04 marzec 2018 Administrator

Ostatniego dnia lutego uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich TŻ uczestniczyli w Targach Cukierniczych Sweet Expo w Warszawie, zwiedzali Pałac w Wilanowie oraz obejrzeli spektakl teatralny w Klubie Komediowym.

 

Pomimo zimowej aury udało się nam odwiedzić wszystkie zaplanowane miejsca. Udział w Targach Sweet Expo był okazją do poznania tradycyjnych i nowoczesnych metod wypieku chleba i ciast, maszyn i urządzeń cukierniczych, a także nowatorskich metod technologicznych w branży gastronomicznej. Niewątpliwą atrakcją była degustacja lodów o różnorodnych smakach, soków, ciasteczek, czekolad i wielu innych słodkości. Ważnym punktem Targów było poznanie Kurta Schellera szwajcarskiego krytyka kulinarnego, szefa kuchni i założyciela Akademii Kulinarnej, znanego z programów kulinarnych MasterChef, Hell’s Kitchen, Alfabet kulinarny Kurta Schellera oraz Top Chef. Na warsztatach odbywały się pokazy, gdzie mogliśmy zdobyć nowe wiadomości z zakresu cukiernictwa, podziwiać kolorowe torty i ciasta, a także spróbować kawy przyrządzonej przez baristów. Oszołomieni różnorodnością smaków i barw słodkich wypieków udaliśmy się na lekcję historii w Muzeum Pałacu króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Wraz z przewodnikiem zwiedzaliśmy komnaty królewskie, podziwialiśmy wnętrze pałacu i jego symbolikę oraz bezcenne pamiątki związane z rodem Sobieskich. Pałac w Wilanowie zaskoczył nas bogactwem dekoracji, rzeźb, malowideł o tematyce mitologicznej i portretów królewskiej rodziny. Ostatnim punktem wycieczki był spektakl Speed Dating w Klubie Komediowym na Nowowiejskiej. Pierwszy raz mieliśmy okazję obejrzeć teatr improwizowany, który pozwala na aktywny kontakt z publicznością, a na scenie tworzy się świat wyobraźni pomiędzy aktorami a widzem. Wykazaliśmy się zaangażowaniem i pomysłowością w tworzeniu scenariusza.
To nie pierwsza wyprawa uczniów klas technikum żywienia na Targi Gastronomiczne. Uczestniczyli już w pokazach odbywających się w Łodzi, Nadarzynie, Warszawie i Gdańsku. W przyszłym roku szkolnym planowany jest wyjazd na targi do Poznania. 

 GALERIA ZDJĘĆ