,,MISTRZ JĘZYKA NIEMIECKIEGO” W CZERWONIAKU

Oferta na rok szkolny 2019/2020 - kliknij TUTAJ. Zapraszamy do "Czerwoniaka" !

Opublikowano: niedziela, 11 marzec 2018 B. Pietranik

,,MISTRZ JĘZYKA NIEMIECKIEGO” W CZERWONIAKU

W dn. 9. marca 2018r. odbyła się w ZS nr 1 w Zambrowie pierwsza edycja konkursu języka niemieckiego ,,Gelehrten ist gut predigen- Kennst du deutsche Sprichwörter?”.

Celem konkursu było sprawdzenie znajomości wybranych przysłów niemieckich. W konkursie wzięło udział 37 uczniów naszej szkoły. Test konkursowy składał się z pięciu zadań, które polegały na uzupełnieniu w przysłowiach brakującego elementu, znalezieniu w podanym przysłowiu błędu i zastąpieniu go właściwym wyrazem, dokończeniu przysłowia oraz tłumaczeniu przysłów z języka niemieckiego na polski i odwrotnie.

,,Mistrz Języka Niemieckiego” to konkurs dwuetapowy składający się z konkursu przysłów ,,Mądrej głowie dość dwie słowie – czy znasz niemieckie przysłowia” oraz testu leksykalno-gramatycznego ,,Übung macht den Meister”. Po przeprowadzeniu obu etapów zostanie wyłoniony zwycięzca- Mistrz Języka Niemieckiego. Druga edycja konkursu już za tydzień.