Wyjazd na Politechnikę Białostocką w ramach projektu „Wykwalifikowany absolwent gwarancja zawodowego sukcesu"

Oferta na rok szkolny 2019/2020 - kliknij TUTAJ. Zapraszamy do "Czerwoniaka" !

Opublikowano: niedziela, 11 marzec 2018 Administrator

           Uczniowie Czerwoniaka w miniony piątek 9 marca uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych na Politechnice Białostockie w ramach projektu Wykwalifikowany absolwent gwarancja zawodowego sukcesu". Był to pierwszy z trzech wyjazdów  na Politechnikę Białostocką w ramach realizacji projektu. Zajęcia odbyły się na trzech wydziałach Politechniki Białostockiej.

         Uczniowie Technikum informatycznego 20 uczniów 2 gr.  brało  udział w 6 godzinnych zajęciach na Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej Celem zajęć na laboratorium robotyki był  zapoznanie uczniów z nowoczesnymi metodami programowania i robotyką. Zajęcia z programowania i robotyki mają służyć uczniom w lepszym zrozumieniu i uporządkowaniu wiadomości zdobytych w czasie nauki. Celem zajęć na laboratorium sieci komputerowych było przećwiczenie przez uczniów zasady i struktury adresowania IP oraz podstawy koncepcji Ethernet , działanie routerów i przełączników w  sieci.

         Uczniowie Technikum Logistycznego , 10 uczniów uczestniczyli w 6 godzinnych zajęciach na Wydział Inżynierii  Zarządzania Politechniki Białostockiej. Celem zajęć było  zapoznanie uczniów z nowoczesnymi metodami oraz programami wykorzystywanymi w procesie zarządzania. Zajęcia z logistyki miały  służyć uczniom w lepszym zrozumieniu
i uporządkowaniu wiadomości dotyczących logistycznego zaplanowania przepływu produktów z miejsca jego wytworzenia do ostatecznego konsumenta.

         Uczniowie Technikum żywienia i usług gastronomicznych 10 uczniów uczestniczyli w zajęciach na Wydziale  Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Białostockiej. Celem zajęć było  zapoznanie uczniów z nowoczesnymi metodami laboratoryjnymi dotyczącymi świata mikroorganizmów. Zajęcia w pracowni biologiczno-chemicznej miały służyć uczniom w lepszym zrozumieniu i uporządkowaniu wiadomości zdobytych w czasie nauki.

LINK DO GALERII ZDJĘĆ