XIX Olimpiada Techniki Samochodowej

Oferta dla gimnazjalistów na rok szkolny 2019/2020 - kliknij TUTAJ. Zapraszamy do "Czerwoniaka" !

Opublikowano: czwartek, 22 marzec 2018 Administrator

XIX OLIMPIADA TECHNIKI SAMOCHODOWEJ

Uczniowie kierunku mechanicznego w sobotę 17 marca 2018 roku wzięli udział w półfinale Ogólnopolskiej Olimpiady Techniki Samochodowej.

Olimpiadę przeprowadzono w Warszawie na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej. Zestaw 40 pytań testowych obejmował wiedzę podstawową (w tym: elementy matematyki i fizyki, materiałoznawstwo, rysunek techniczny maszynowy, techniki wytwarzania, podstawy budowy maszyn) oraz wiedzę specjalistyczną (budowa, diagnozowanie, naprawa i eksploatacja pojazdów samochodowych) z uwzględnieniem zasad ochrony środowiska i przepisów bhp.

Poziom trudności poszczególnych zadań był zróżnicowany, co znajdowało odzwierciedlenie w wagach punktowych (prawidłowym odpowiedziom przypisano 1, 2 lub 3 punkty).

Tegoroczna edycja cieszyła się po raz kolejny ogromnym zainteresowaniem. Łącznie w XIX edycji uczestniczyło ponad 400 uczniów z całej Polski.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy III BS: Kamil Majewski, Adam Jałbrzykowski, Tomasz Truchel.

Czekamy  na oficjalne wyniki. Duże nadzieje  pokładamy w Adamie Jałbrzykowskim, który po raz drugi startuje w półfinale.  Na pewno poprawi swój wynik doświadczony uczestnictwem w ubiegłorocznej olimpiadzie uplasuje się na początku stawki.

Po teście uczniowie mieli okazję zwiedzać laboratoria Politechniki.

GALERIA ZDJĘĆ