II etap konkursu ,,MISTRZ JĘZYKA NIEMIECKIEGO” w Czerwoniaku

Oferta dla gimnazjalistów na rok szkolny 2019/2020 - kliknij TUTAJ. Zapraszamy do "Czerwoniaka" !

Opublikowano: sobota, 24 marzec 2018 B. Pietranik

II etap konkursu ,,MISTRZ JĘZYKA NIEMIECKIEGO” w Czerwoniaku

W dn. 23. marca 2018r. odbyła się w naszej szkole druga część konkursu o tytuł ,,Mistrza Języka Niemieckiego”.

W części ,,Übung macht den Meister” uczniowie wykazywali się wiedzą z zakresu kulturoznawstwa oraz znajomością leksyki i gramatyki niemieckiej. W konkursie wzięli udział uczniowie klas technikum i liceum ogólnokształcącego uczących się języka niemieckiego.

Pierwszy etap konkursu ,Gelehrten ist gut predigen- Kennst du deutsche Sprichwörter?” odbył się dwa tygodnie wcześniej, a jego celem było sprawdzenie znajomości popularnych przysłów niemieckich. Po podsumowaniu wyników z obu etapów zostanie wyłoniony zwycięzca szkoły, czyli ,,Mistrz Języka Niemieckiego 2017/2018”.

Przygotowanie i przeprowadzenie konkursu – Beata Pietranik.