Wycieczka do Warszawy 2018

Oferta dla gimnazjalistów na rok szkolny 2019/2020 - kliknij TUTAJ. Zapraszamy do "Czerwoniaka" !

Opublikowano: niedziela, 25 marzec 2018 Administrator

   14 marca 46-osobowa grupa uczniów klas pierwszych i drugich z Zespołu Szkół nr 1 wyjechała na wycieczkę do Warszawy.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie gmachu Telewizji Polskiej przy Woronicza. Sympatyczny pan redaktor z zaangażowaniem opowiadał nam o kulisach powstawania programów, także od strony technicznej (tu przydała się wiedza z fizyki). Mieliśmy możliwość podejrzenia pracy realizujących nagrania i nadawanie programów w reżyserce, zwiedziliśmy różne pomieszczenia studyjne, m.in.  studio „Pytania na śniadanie” oraz dwa największe, w których nagrywa się programy z udziałem publiczności. Weszliśmy podczas przerwy w nagraniu do studia ze znaną wszystkim scenografią i poczuliśmy się przez chwilę, jak uczestnicy teleturnieju „Jaka to melodia?”. Było trochę zaskoczeń ( w rzeczywistości wszystko jest mniejsze niż na wizji), ale na tym polega magia telewizji.

   Atrakcją wieczoru był z kolei musical „Piloci” w Teatrze Muzycznym Roma. Grany od października przyciąga tłumy i nie ma się czemu dziwić, bo zrealizowany został z rozmachem. W scenografii wykorzystano ekrany LED-owe, umożliwiające pokazanie podniebnych bitew, wprowadzono też efekty pirotechniczne. Fabuła musicalu przedstawia historię nieszczęśliwej miłości przerwanej przez wojnę, ale przede wszystkim jest próbą przybliżenia widzom sylwetek pilotów z legendarnego Dywizjonu 303, którzy wsławili się bohaterstwem i nieprzeciętnymi umiejętnościami, zadziwiając świat podczas bitwy o Anglię. Ich losy, także powojenne, nierzadko bardzo dramatyczne, poruszają każdego. Z pierwszych rzędów mogliśmy podziwiać talent młodych wykonawców (piosenkarzy i tancerzy), którzy przenieśli nas ponad 60 lat wstecz, opowiadając historię wywołującą wzruszenie i skłaniającą do refleksji.