Uczniowie na III Międzynarodowych Targach Transportu, Spedycji i Logistyki

Oferta na rok szkolny 2019/2020 - kliknij TUTAJ. Zapraszamy do "Czerwoniaka" !

Opublikowano: środa, 28 marzec 2018 Administrator

Uczniowie na III Międzynarodowych Targach Transportu, Spedycji i Logistyki

            W dniu 23 marca 2018 roku uczniowie klas pierwszych i drugich Technikum Logistycznego z Zespołu Szkół nr 1 w Zambrowie uczestniczyli w Międzynarodowych Targach Transportu, Spedycji i Logistyki Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie.

 Międzynarodowe Targi Transportu, Spedycji i Logistyki to wydarzenie, które skupiło w jednym miejscu producentów, dystrybutorów i importerów: aut ciężarowych, naczep i przyczep, części zamiennych, wyposażenia, akcesoriów, opon, systemów telemetrycznych, kart paliwowych i oprogramowania dla transportu. Zaprezentowali się również operatorzy giełd ładunków, przewoźnicy drogowi, dostawcy usług prawnych, brokerskich, ubezpieczeniowych, a także centra logistyczne i  dystrybucyjne oraz powierzchnie magazynowe. Głównymi partnerami były: Volvo, Renault, Mercedes. Podczas MT TSL również główny Inspektorat Transportu Drogowego zaprezentował specjalistyczny pojazd służący do kontroli elektronicznego poboru opłat.

Międzynarodowe Targi TSL są dla przyszłych logistyków jedną z nielicznych okazji do szczegółowego zapoznania się z branżą środków transportu i komunikacji. To miejsce premier pojazdów, a także prezentacji szerokiej oferty branży transportu, spedycji i logistyki.

                Uczestnicy MT TSL mieli również okazję wziąć udział w spotkaniu z szefową MEN, minister Anną Zalewską. Minister zachęcała uczniów do kształcenia się na logistyków i transportowców, gdyż rynek pracy już teraz potrzebuje 60-70 tysięcy osób z takimi kwalifikacjami, jakie oni wkrótce będą posiadali.