,,MISTRZ JĘZYKA NIEMIECKIEGO” W CZERWONIAKU

Oferta na rok szkolny 2019/2020 - kliknij TUTAJ. Zapraszamy do "Czerwoniaka" !

Opublikowano: niedziela, 15 kwiecień 2018 Administrator

,,MISTRZ JĘZYKA NIEMIECKIEGO” W CZERWONIAKU

WYNIKI KONKURSU ,,MISTRZ JĘZYKA NIEMIECKIEGO 2017/2018”

               W marcu w Zespole Szkół nr 1 w Zambrowie odbył się dwuetapowy szkolny konkurs języka niemieckiego. W konkursie wzięli udział uczniowie, którzy interesują się językiem oraz kulturą krajów niemieckojęzycznych i chcieli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności.

 

     1. I etap – ,,Gelehrten ist gut predigen” – Czy znasz niemieckie przysłowia?

     2. II etap – ,,Übung macht den Meister” – Test leksykalno-gramatyczny

           9 marca 2018r. odbyła się w ZS nr 1 w Zambrowie pierwsza edycja konkursu języka niemieckiego ,,Gelehrten ist gut predigen- Kennst du deutsche Sprichwörter?”. Celem konkursu było sprawdzenie znajomości wybranych przysłów niemieckich. W konkursie wzięło udział 37 uczniów naszej szkoły. Test konkursowy składał się z pięciu zadań, które polegały na uzupełnieniu w przysłowiach brakującego elementu, znalezieniu w podanym przysłowiu błędu i zastąpieniu go właściwym wyrazem, dokończeniu przysłowia oraz tłumaczeniu przysłów z języka niemieckiego na polski i odwrotnie.

,,Mistrz Języka Niemieckiego” to konkurs dwuetapowy składający się z konkursu przysłów ,,Mądrej głowie dość dwie słowie – czy znasz niemieckie przysłowia” oraz testu leksykalno-gramatycznego ,,Übung macht den Meister”. Po przeprowadzeniu obu etapów zostanie wyłoniony zwycięzca- Mistrz Języka Niemieckiego.

     W dn. 23. marca 2018r. odbyła się  druga część konkursu o tytuł ,,Mistrza Języka Niemieckiego”. W części ,,Übung macht den Meister” uczniowie wykazywali się wiedzą z zakresu kulturoznawstwa oraz znajomością leksyki i gramatyki niemieckiej. W konkursie wzięli udział uczniowie klas technikum i liceum ogólnokształcącego uczących się języka niemieckiego.       

           Po dwóch etapach konkursu wyłoniono zwycięzcę. W tym roku tytuł ,,Mistrza Języka Niemieckiego” zdobyła uczennica klasy III BLO Ida Milewska.  Wicemistrzem został  Jakub Sternik z klasy III TI, a trzecie miejsce zajął Piotr Mioduszewski z klasy II TI.     Gratulujemy!!!

Przygotowanie i przeprowadzenie konkursu – Beata Pietranik.

Laureaci Konkursu :