Lekcja o Funduszach Europejskich

Oferta dla gimnazjalistów na rok szkolny 2019/2020 - kliknij TUTAJ. Zapraszamy do "Czerwoniaka" !

Opublikowano: niedziela, 15 kwiecień 2018 Administrator

Lekcja o Funduszach Europejskich

W kwietniu uczniowie klas I TL i I b LO wzięli udział w kolejnej edycji akcji edukacyjnej Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju „Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość II”.

 Do udziału w akcji zaproszone zostały szkoły ponadpodstawowe i gimnazja z pięciu województw Polski Wschodniej. Na specjalnie zorganizowanych lekcjach, o niestandardowej formule, uczniowie mieli okazję poznać bliżej Fundusze Europejskie, zwłaszcza w kontekście rozwoju i realizacji pomysłów biznesowych.

Celem zajęć była  popularyzacja wiedzy na temat przedsiębiorczości w kontekście Funduszy Europejskich, w tym Programu Polska Wschodnia (POPW), wśród uczniów ze szkół ponadpodstawowych z Polski Wschodniej.

Uczniowie zapoznali się  z tematyką przedsiębiorczości w kontekście wykorzystania Funduszy Europejskich przeznaczonych dla młodych ludzi oraz możliwościami wsparcia rozwoju innowacyjnego biznesu, na przykładzie Programu Polska Wschodnia, a w szczególności Platform startowych dla nowych pomysłów. Przybliżone zostały  im  cele i zasady aplikowania o środki na wsparcie start-upów w ramach Platform startowych współfinansowanych z Programu Polska Wschodnia. Na lekcji poznali również  dobre praktyki  i przykłady przedsiębiorczości młodych ludzi.

Uczniowie otrzymali specjalnie przygotowane komiksy o funduszach europejskich, które mieli za zadanie uzupełnić w ramach zadania konkursowego. Osoby, które zrobiły to bezbłędnie i najszybciej otrzymały karty upominkowe do sieci sklepów EMPIK.

Lekcje o Funduszach Europejskich przeprowadziła p. Anna Łuniewska – Kochańska. 

GALERIA ZDJĘĆ