Kurs spawacza 2018r.

Opublikowano: niedziela, 15, kwiecień 2018 Administrator

Kurs spawacza 2018r.

W Zespole Szkół nr 1 uczniowie  klasy III  szkoły branżowej ( mechanik pojazdów samochodowych)  ukończyli kurs spawacza blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MAG 135.

Celem kursu było  teoretyczne i praktyczne przygotowanie jego uczestników do egzaminów końcowych pozwalających uzyskać kwalifikacje do wykonywania spoin pachwinowych blach i rur ze stali ferrytycznych metodą MAG (135) zgodnie z obowiązującymi przepisami i aktualnymi normami dotyczącymi przeprowadzania egzaminów kwalifikacyjnych spawaczy oraz zapoznanie się poprzez pokaz i ćwiczenia praktyczne z podstawami lutospawania.

W kursie wzięło udział 10 uczniów, którzy zdali egzaminy państwowe i otrzymali książeczkę spawacza.  Są to dodatkowe kwalifikacje, które będą przydatne  uczniom po skończeniu szkoły . Szkolenie odbyło się  w ramach projektu „Wykwalifikowany absolwent gwarancją zawodowego sukcesu” realizowanego w ZS nr 1 . Uczniowie szkoły branżowej w ramach projektu uczestniczą teraz  w kursach na prawo jazdy kat. B i kursach dających uprawnienia na  wózki widłowe.  Wszystkie organizowane szkolenia i kursy są bezpłatne i będą realizowane do września 2019r. Zachęcamy do skorzystania z oferty.