Uczniowie „Czerwoniaka” na „Warsaw Comic Con”

Oferta na rok szkolny 2019/2020 - kliknij TUTAJ. Zapraszamy do "Czerwoniaka" !

Opublikowano: wtorek, 08 maj 2018 Administrator

Uczniowie „Czerwoniaka” na „Warsaw Comic Con”

W ubiegły piątek uczniowie klasy I i II Technikum Informatycznego Zespołu Szkół nr 1 odwiedzili Nadarzyn, aby wziąć udział w III edycji największego w Polsce festiwalu popkultury: „Warsaw Comic Con”. Jest to jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w tej części Europy, poświęconych szeroko pojętej fantastyce i przeznaczonych dla wszystkich, którzy po prostu poszukują dobrej zabawy.  

 

Organizatorzy przygotowali dla zwiedzających wiele atrakcji, wśród których najbardziej oblegane przez młodzież były konkursy cosplayowe! Live! Cosplay ContestWe, replika kantyny Mos Eisley, wystawa filmowych strojów i modeli z kosmicznej sagi „Gwiezdne Wojny” oraz plany filmowe związane z takimi hitami jak: „Jurassic Park” czy „The Walking Dead”.

Największa popularnością wśród uczniów cieszyły się oczywiście Warszawskie Targi Gier: „Good Game”, gdzie można było nie tylko zakupić po niższych cenach sprzęt dla graczy, zagrać w ulubione gry, wziąć udział w konkursach, ale również spotkać się ze znanymi w tym kręgu Youtuberami, takimi jak: LEO, IZAK, ISAMU, NERVARIEN, DIS czy VUZZEY.

Wśród licznych atrakcji wzrok zwiedzających przykuwały postacie z gier i filmów, między innymi: Deadpool, Harley Quinn, Green Arrow, Szturmowiec z „Gwiezdnych Wojen”, czy Ciri, bohaterka sagi „Wiedźmin”.

Po trzech godzinach dobrej zabawy i udanych zakupach dokonanych w licznych na terenie „Ptak Warsaw Expo” stoiskach z gadżetami, uczniowie powrócili, pełni emocji i dobrych wspomnień, do domu, z mocnym przekonaniem, że pojawią się tu jesienią, ale zdecydowanie na dłużej.

 Link do galerii