Lokalne firmy motoryzacyjne - wycieczka uczniów BS

Oferta na rok szkolny 2019/2020 - kliknij TUTAJ. Zapraszamy do "Czerwoniaka" !

Opublikowano: niedziela, 13 maj 2018 D. Śledziewski

Lokalne firmy motoryzacyjne - wycieczka uczniów BS

W dniu 9 maja 2018r. nasi uczniowie branżowej szkoły uczestniczyli w tematycznej wycieczce do lokalnych firm z branży metalowej i motoryzacyjnej.

 

Na początek dzięki uprzejmości firmy „INTER TECH” zwiedziliśmy główną siedzibę firmy gdzie uczniowie mieli okazję poznać i zobaczyć w działaniu najnowocześniejszą w regionie wycinarkę laserową 3d japońskiej firmy Mazak.

Następnym etapem zwiedzania firmy była hala, w której znajduję się dział malowania proszkowego. Uczniowie poznali tu kompletny proces malowania proszkowego z wykorzystaniem piecy o imponujących wymiarach: długość 5500mm, szerokość 2000mm, wysokość 2700mm.

Dzięki uprzejmości firmy nasi uczniowie mieli również okazje zapoznać się z funkcjonowaniem serwisu i sklepu firmowego działającego w ramach firmy.

Wszyscy uczniowie i opiekunowie zostali zaopatrzeni w bardzo efektowne gadżety reklamowe firmy.

Dzięki uprzejmości właściciela Okręgowej Stacji Diagnostycznej następnym etapem wycieczki dydaktycznej była Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów Pana Zygmunta Wszeborowskiego przy ulicy Fabrycznej.

Na stacji diagnostycznej uczniowie zostali zapoznani z funkcjonowaniem stacji diagnostycznej.

Bardzo sympatyczny diagnosta omówił krok po kroku proces badania technicznego pojazdów. Bardzo szczegółowo uczniowie zostali poinformowani o zasadzie posługiwania się i zasadzie działania poszczególnych elementów wyposażenia ścieżki diagnostycznej. Została również przedstawiona technologia pomiaru geometrii podwozia a także proces pomiaru stanu technicznego silnika przy użyciu analizatora spalin i dymomierza.

Uczniowie dzięki pasji właściciela stacji mogli podziwiać eksponaty z dawnej epoki kolekcję samochodów  i motocykli.

D. Śledziewski