Nauka języków obcych w ”Czerwoniaku”

Oferta na rok szkolny 2019/2020 - kliknij TUTAJ. Zapraszamy do "Czerwoniaka" !

Opublikowano: piątek, 13 kwiecień 2018 Administrator

Nauka języków obcych w ”Czerwoniaku” wcale nie jest nudna!

Zespół Szkół Nr 1  idzie z duchem czasu – stawiając na nowoczesność i wykorzystanie atrakcyjnych pomocy audio –wizualnych w procesie dydaktycznym, zwłaszcza w nauce języków obcych. Dzięki środkom uzyskanym w ramach realizacji różnorodnych projektów unijnych, szkoła dysponuje ciekawymi programami komputerowymi do nauki języków obcych, np. Professor Henry 6.” , oraz wysokiej klasy sprzętem  komputerowym i audio. Poprzez  dostęp do Internetu uczniowie mogą korzystać z nowoczesnych technologii informacyjnych. Nauczyciele naszej szkoły: p. Iwona Grajewska-Partyka i p. Jerzy Hryńko  przeprowadzili lekcje powtórzeniowe  języka angielskiego w oparciu o wykorzystanie internetowych zasobów quizizz.com. oraz Use of English – exercises,  dostępnych na telefonach komórkowych i komputerach. Celem zajęć było  przede wszystkim utrwalenie i wzbogacenie słownictwa oraz różnorodnych struktur gramatycznych na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Okazuje się, że uczniowie chętnie biorą udział w tego typu  zajęciach, szybko i efektywnie  utrwalają i przyswajają materiał leksykalno-gramatyczny, nauczyciel zaś otrzymuje informacje zwrotne nt. poziomu klasy  i poszczególnych uczniów. Zastosowanie  nowoczesnych technologii informacyjnych niewątpliwie uatrakcyjnia zajęcia lekcyjne i motywuje uczniów do pracy nad językiem.