Przyjdź na Dzień Otwarty do ZS1 - 14.06.2018r. !!!

Oferta na rok szkolny 2019/2020 - kliknij TUTAJ. Zapraszamy do "Czerwoniaka" !

Opublikowano: sobota, 09 czerwiec 2018 Administrator

Przyjdź na Dzień Otwarty do ZS1 14 czerwca 2018 r. !!!  

W Zespole  Szkół nr 1 są  co roku organizowane Dni Otwarte, podczas których gimnazjaliści i ich rodzice mogą nie tylko zobaczyć popularny „Czerwoniak” od środka, ale także zapoznać się z ofertą edukacyjną, życiem szkoły, jej sukcesami i realizowanymi projektami.

 Warto jest w tym dniu przekroczyć gościnne progi ZS1, gdyż szkoła ta oferuje wiele zróżnicowanych kierunków kształcenia, z którymi można się bliżej zapoznać odwiedzając jej stronę internetową. Poza tym od 1 września 2018r. będą realizowane dwa projekty unijne, które z pewnością zaskoczą nie tylko potencjalnych uczniów, ale także ich rodziców. To właśnie na nich czekać będą, od godziny 10.00 do 14.00, ciekawe prezentacje kierunków kształcenia, które posiada w swojej ofercie edukacyjnej Zespół Szkół nr 1.

Poznawanie tajemnic „Czerwoniaka” warto rozpocząć od nowoczesnej hali sportowej, gdzie będzie można sprawdzić swoją tężyznę fizyczną na ściance wspinaczkowej. Tam także zaprezentują się wszystkie typy szkół, a na każdego, kto zdecyduje się odwiedzić tego dnia szkołę, czekać będzie słodki poczęstunek.

Na parterze przywitają gości nauczyciele przedmiotów zawodowych, kształcących w kierunku: mechanik pojazdów samochodowych, którzy w ciekawy sposób zachęcą do wyboru szkoły zawodowej. Pierwsze piętro szkoły to prezentacja działalności Szkolnego Klubu Wolontariatu „Silni Razem”, którego praca od lat doceniana jest w środowisku lokalnym. Na drugim piętrze czekać zaś będzie na gości, w swej strefie rozrywki, szalony fizyk. Oprócz tego zaprezentują się tam również informatycy, którzy zapoznają przybyłych gości ze sprzętem komputerowym wykorzystywanym na zajęciach oraz sprawdzą ich umiejętności z zakresu grafiki komputerowej. Logistycy przedstawią specyfikę kierunku.

Zespół Szkół nr 1 to nie tylko ponad 50 lat tradycji, ale również szkoła z przyszłością, wciąż rozwijająca się i gwarantująca niezmiennie wysoki poziom nauczania, o czym świadczy chociażby tytuł honorowy „Złotej” Szkoły 2017.

Wszyscy organizatorzy Dnia Otwartego w ZS1 zapraszają, aby przed podjęciem ostatecznej decyzji co do wyboru szkoły, każdy gimnazjalista przekonał się na własne oczy, co ma do zaoferowania „Czerwoniak”.

  

Przyjdź – Zobacz – Zostań uczniem ZS1,

podobnie jak zrobiło to  wcześniej wielu Twoich starszych kolegów!!!!