Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Oferta na rok szkolny 2019/2020 - kliknij TUTAJ. Zapraszamy do "Czerwoniaka" !

Opublikowano: środa, 03 październik 2018 E. Matanowska

Z ogromną radością informujemy wszystkich czytelników, że nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji pt. „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”.

Przedsięwzięcie to ma na celu promowanie czytelnictwa wśród uczniów w całej Polsce. W lutym 2018 r. pozytywnie odpowiedziano na złożony w październiku wniosek o udzielenie wsparcia finansowego na zakup książek do biblioteki szkolnej. Nasza szkoła dostała 15000 PLN. Od początku 2018 roku prowadzono różnorodne akcje, które miały na celu zbieranie od czytelników propozycji książek, które chcieliby przeczytać w bibliotece szkolnej. Możliwość złożenia własnych pomysłów do zakupu z NPRCZ mieli wszyscy (uczniowie, nauczyciele, rodzice, pracownicy szkoły, bibliotekarze). Na podstawie zgromadzonych materiałów tworzono listy. Po przeanalizowaniu zapytań ofertowych w maju rozpoczęły się zakupy. Dzięki temu, że nasza szkoła przystąpiła do tej akcji, biblioteka szkolna wzbogaciła się o wiele książkowych bestsellerów. Zachęcamy wszystkich do wypożyczania tych książek i dzielenia się propozycjami książkowymi z innymi czytelnikami. Proponujemy także udział w organizowanych w ramach tej akcji różnych przedsięwzięciach czytelniczych, które dają możliwość przekazywania informacji o książkowych bestsellerach.