"Smaki Regionów" - targi w Poznaniu X.2018

Oferta na rok szkolny 2019/2020 - kliknij TUTAJ. Zapraszamy do "Czerwoniaka" !

Opublikowano: sobota, 06 październik 2018 E. Dmochowska

Pierwszego października 2018 roku Uczniowie Szkół Gastronomicznych z II i III klasy,  wraz z opiekunami odwiedzili Poznańskie Targi  " Smaki Regionów".

Poznaliśmy przeróżne produkty z wielu rejonów Polski i Unii Europejskiej. Wile z produktów można było zdegustować. Na terenie targów odbywały się dwa pokazy kulinarne, które były emitowane w telewizji regionalnej.

Link do targów: https://www.smaki-regionow.pl/pl/

Mieliśmy możliwość zwiedzania przepięknego i bogatego w historię i zabytki POZNANIA. Widzieliśmy Park Cytadela. Wieczorem integrowaliśmy się przy ognisku.Drugiego października zaraz po śniadaniu rozpoczęliśmy zwiedzanie Poznania wraz z przewodnikiem.Widzieliśmy Ostrów Tumski, Katedrę. Następnie udaliśmy się na Stare Miasto – kolorowe, urokliwe i pełne turystów nie tylko z Polski. Zawitaliśmy do Muzeum Rogala Świętomarcińskiego, który ma certyfikat jakości i niepodważalności na recepturę i niebagatelną cenę...........jednak warto.Posłuchaliśmy poznańskiej gwary np.:

szczyn - chłopiec

mela - dziewczyna

pyry – ziemniaki

Nasi uczniowie oraz odważna Pani pedagog spróbowali swoich sił w stworzeniu własnego rogala, było wesoło :)

Ewa Dmochowska

 

  LINK DO GALERII