„SILNI RAZEM” NA POWĄZKACH

Oferta na rok szkolny 2019/2020 - kliknij TUTAJ. Zapraszamy do "Czerwoniaka" !

Opublikowano: wtorek, 30 październik 2018 Administrator

SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU „SILNI RAZEM” Z ZESPOŁU SZKÓŁ NR1 NA POWĄZKACH.

 Wolontariusze z Czerwoniaka tradycyjnie już, jak co roku, przed Zaduszkami, wyjechali do Warszawy na Cmentarz Powązkowski, aby uporządkować grób i uczcić pamięć córki patrona szkoły – Ireny Mielczarskiej - Roweckiej. Wolontariusze oczyścili wiekowy grób, złożyli wieniec w imieniu społeczności szkolnej, zapalili znicze i minutą ciszy uczcili Jej pamięć. Piękno jesiennych Powązek oraz wyjątkowość pomników i nagrobków, które są dziełami sztuki, kolejny raz wywarły duże wrażenie na wszystkich. Młodzież odwiedziła groby znanych Polaków – ludzi sztuki, literatury, sceny, nauki i muzyki, a także Mauzoleum Polaków Poległych Na Wschodzie. Wolontariusze oddali hołd poległym w walce o wolność naszej Ojczyzny przy Grobie Nieznanego Żołnierza, a także wpisali się do Księgi Pamiątkowej z okazji 100 - lecia Niepodległości Polski. Skorzystaliśmy również z zaproszenia do Caritas Archidiecezji Warszawskiej, gdzie odbyła się prezentacja różnorodnych działań wolontariackich na terenie Warszawy. Wymieniono spostrzeżenia dotyczące różnic w potrzebach  społecznych w dużych i małych miastach oraz ogromnej roli wolontariuszy.

Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariatu „Silni Razem”:  Bogusława Wiśniewska, Krzysztof Boruc

 

 GALERIA ZDJĘĆ