Szlakiem wielkich Polaków i historii

Oferta na rok szkolny 2019/2020 - kliknij TUTAJ. Zapraszamy do "Czerwoniaka" !

Opublikowano: czwartek, 15 listopad 2018 Administrator

Szlakiem wielkich Polaków i historii

 14 XI 2018 r. pierwszoklasiści Czerwoniaka wyjechali na wycieczkę do stolicy.

Podążali szlakiem pomników wielkich Polaków : Józefa Piłsudskiego, Adama Mickiewicza, Mikołaja  Kopernika, księcia Józefa Poniatowskiego, króla Zygmunta III Wazy. Uczniowie oddali hołd poległym przy Grobie Nieznanego Żołnierza oraz obejrzeli wystawę " 100 lat niepodległości" zorganizowaną na świeżym powietrzu w okolicach Zamku Królewskiego.

Następnie młodzież integrowała się w escape roomach , rozwiązując niezwykle pomysłowe  rebusy i łamigłówki logiczne. Była to nasza pierwsza wizyta w tego typu obiektach. Uczniowie musieli wykazać się spostrzegawczością, kreatywnością i umiejętnością współpracy w grupie. Bawili się doskonale i z wielkim entuzjazmem zgłaszają chęć powrotu.

Wisienką na torcie naszego pobytu w Warszawie był musical " Piloci" w teatrze ROMA . Akcja rozgrywa się na tle wydarzeń historycznych lat 30- tych i 40- tych ubiegłego wieku, przede wszystkim Bitwy o Anglię , w której niezwykle doniosłą rolę odegrali polscy piloci DYWIZJONU 303. 

Link do galerii