Zajęcia w Młodzieżowym Centrum Kariery

Oferta na rok szkolny 2019/2020 - kliknij TUTAJ. Zapraszamy do "Czerwoniaka" !

Opublikowano: poniedziałek, 03 grudzień 2018 D. Śleszyńska

W dniu 30 listopada 2018 r. klasa III BK uczestniczyła w zajęciach w Młodzieżowym Centrum Kariery w Zambrowie.

Bardzo aktualnym staje się obecnie pytanie, jak przygotować młodych ludzi do przyszłości, będąc świadomym, że przyszłość jest dziś o wiele bardziej wymagająca, szybko zmieniająca się i potrzebuje człowieka, który kreatywnie myśli i działa, umie dostosować się do ciągłych i nieoczekiwanych zmian. 

Uczniowie ostatniej klasy Branżowej Szkoły  o kierunku kucharz, mieli okazję uświadomić sobie jak ważne jest planowanie dalszej kariery zawodowej, co to jest rynek pracy jak poruszać się na rynku.

Uczniowie mieli także możliwość zdobycia wiedzy na temat rozmowy kwalifikacyjnej, że jest to forma autoprezentacji rozumianej jako „kontrolowanie sposobu, w jaki widzą nas inni” działanie mające na celu jak najlepsze zaprezentowanie się w czasie spotkania o pracę. Jak również o ważności wyglądu, stroju, makijaż i dodatków  u kobiet, zachowania - pozycja siedzenia, gestykulacja, mowa ciała.

Zajęcia miały na celu nauczyć młodzież planowania i kierowania własnym rozwojem a poprzez to wzięcia odpowiedzialności za własny rozwój.