Wycieczka do Białegostoku

Oferta na rok szkolny 2019/2020 - kliknij TUTAJ. Zapraszamy do "Czerwoniaka" !

Opublikowano: czwartek, 22 listopad 2018 E. Kotowska

Dnia 21 listopada udaliśmy się na wycieczkę do Białegostoku.

Pierwszym punktem naszego poszerzania wiedzy był wykład w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania przy ul. Ciepłej 40  „ Ziemia – Błękitna Planeta”.  Autorem spotkań i prelegentem jest Pan Aleksander Trębacz nauczyciel fizyki i matematyki, członek Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. Przybliżył nam temat następstw ruchów Ziemi, jakie jest znaczenie położenia Błękitnej Planety w Układzie Słonecznym, porównał rozmiary Ziemi w stosunku do wielkości innych obiektów w Układzie Słonecznym.

                Następnie przejechaliśmy do Muzeum Historii Medycyny, gdzie mogliśmy zapoznać się z regionalną historią medycyny i farmacji na tle przemian ogólnokrajowych i ogólnoświatowych. Stamtąd przeszliśmy do sal i piwnic Pałacu Branickich – jednej z najlepiej zachowanych rezydencji magnackich epoki saskiej na ziemiach dawnej Rzeczypospolitej. W ciekawej prezentacji dowiedzieliśmy się o bogatej przeszłości tego obiektu.

                Na koniec programu zwiedziliśmy Muzeum Wojska, gdzie obejrzeliśmy zgromadzone eksponaty z okresu międzywojennego. Mogliśmy również uczestniczyć w wystawie czasowej poświęconej 100 – leciu odzyskania przez Polskę niepodległości.

                Pełni nowych doświadczeń, wiedzy i wrażeń wracaliśmy do rodzinnych domów.

 

LINK DO GALERII