III Ogólnopolska Olimpiada Spedycyjno-Logistyczna 2019

Oferta na rok szkolny 2019/2020 - kliknij TUTAJ. Zapraszamy do "Czerwoniaka" !

Opublikowano: środa, 17 kwiecień 2019 Administrator

W dniu 5 kwietnia 2019 roku na Wydziale ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego odbył się finał III Ogólnopolskiej  Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej.

Zespół Szkół Nr 1 w Zambrowie reprezentował uczeń klasy III Technikum Logistycznego Łukasz Alejnikow. W olimpiadzie wzięli udział uczniowie z klasy technikum spedycji i technikum logistyka z całej Polski. Znaczenie jego osiągnięcia podkreśla fakt, że finaliści i laureaci konkursu wyłonieni zostali w trójstopniowych eliminacjach odbywających się w całym kraju. Uczestnicy ostatniego etapu wybrani zostali spośród 4500 uczniów ze szkół z całej Polski. Podczas eliminacji należało rozwiązać zadania i odpowiedzieć na pytania związane z branżą logistyczną. Przygotował je zespół komitetu głównego olimpiady, zrzeszający wybitnych naukowców w zakresie funkcjonowania sektora transportu oraz spedycji logistyki, wykładowców Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego oraz przedstawicieli największych firm tej branży z Trójmiasta.

Olimpiada to nie tylko rywalizacja, ale także szereg dodatkowych atrakcji dla finalistów i ich opiekunów. Organizatorzy przygotowali interesujący program 2-dniowego pobytu w Sopocie. Pierwszego dnia uczestnicy w ramach wizyty studyjnej odwiedzili Port Lotniczy w Gdańsku oraz uroczą starówkę, wieczorem finaliści mieli czas na spacer po Sopocie. Drugi dzień był dniem rywalizacji. O godzinie 10.30 Odbył się etap centralny zawodów. Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test wielokrotnego wyboru Łukasz zdobył  tytuł finalisty, który uprawnia go do  zwolnienia z części pisemnej kwalifikacji zawodowych oraz gwarantuje indeks na Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego.