„ Z mocą uścisku”

Oferta na rok szkolny 2019/2020 - kliknij TUTAJ. Zapraszamy do "Czerwoniaka" !

Opublikowano: środa, 17 kwiecień 2019 Administrator

„Z mocą  uścisku”

„ Z mocą uścisku to akcja,  w której  społeczność naszej szkoły wzięła  udział w dniu 04.04.2019 r. 

Akcja miała na celu solidaryzowanie się z osobami ze spektrum autyzmu, podniesienie świadomości na  temat autyzmu, jak również  współpracę  miedzy uczniami i placówkami.

Autyzm to nie choroba, autyzm to inne spostrzeganie świata zewnętrznego.  Osoby z autyzmem potrzebują przede wszystkim akceptujących i wolnych od uprzedzeń kolegów, koleżanek,  nauczycieli, otoczenia. Potrzebują  – przyjaciół. Zresztą, czy wszyscy tego nie potrzebujemy?

Akcja było poprzedzona licznymi zajęciami warsztatowymi przeprowadzonymi wśród uczniów klas liceum, technikum,  branżowej szkoły. Prace uczniów można było zobaczyć na finale akcji w sali gimnastycznej.Udział w naszej akcji wzięło 339 uczniów oraz wszyscy nauczyciele, za co jesteśmy ogromnie  wdzięczni.

Dlatego też w dniu 15.04.2019 r. otrzymaliśmy z rąk Pani Dyrektor Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Długoborzu,  Katarzyny Jakimiuk – Baran - Certyfikat Mistrza Uścisku.