Zespół Szkól nr 1 zaprasza 4 czerwca na Dzień Otwarty

Oferta na rok szkolny 2020/2021 - kliknij TUTAJ. Zapraszamy do "Czerwoniaka" !

Opublikowano: piątek, 31 maj 2019 Administrator

 Zespół Szkól nr 1 zaprasza 4 czerwca na Dzień Otwarty

 

Wpisując się w coroczną tradycję, również w tym roku społeczność Zespołu  Szkół nr 1 zaprasza na Dzień Otwarty, podczas którego uczniowie kończący gimnazjum oraz szkołę podstawową, wraz ze swoimi rodzicami, mogą nie tylko zobaczyć popularny „Czerwoniak” od środka, ale także zapoznać się z ofertą edukacyjną, życiem szkoły, jej sukcesami i realizowanymi projektami.

Warto jest więc 4 czerwca, między godziną 10.00 i 14.00, przekroczyć gościnne progi ZS1, gdyż szkoła ta oferuje wiele zróżnicowanych kierunków kształcenia, z którymi można się dokładniej zapoznać odwiedzając jej stronę internetową, a realizowane w niej projekty unijne z pewnością stanowić mogą dodatkowy atut i zachęcić tych, którzy jeszcze nie zdecydowali się na wybór szkoły średniej.

W poznawaniu tajemnic szkoły pomagać będą nauczyciele i uczniowie popularnego „Czerwoniaka”, którzy rozpoczną oprowadzanie przybyłych gości od nowoczesnej hali sportowej, gdzie będzie można sprawdzić swoją tężyznę fizyczną na ściance wspinaczkowej. Tam także zaprezentują się wszystkie typy szkół, a na każdego, kto zdecyduje się odwiedzić tego dnia szkołę, czekać będzie słodki poczęstunek.

Na parterze przywitają gości nauczyciele przedmiotów zawodowych, którzy w ciekawy sposób zachęcą do wyboru szkoły branżowej. Z działalnością Szkolnego Klubu Wolontariatu „Silni Razem”, którego praca od lat doceniana jest w środowisku lokalnym, zapoznać się będzie można na pierwszym piętrze. Na drugim zaś pracujący w szkole informatycy zaprezentują wszystkim chętnym sprzęt komputerowy wykorzystywany na zajęciach oraz sprawdzą ich umiejętności z zakresu grafiki komputerowej.

Zespół Szkół nr 1 to nie tylko ponad 50 lat tradycji, ale również szkoła z przyszłością, wciąż rozwijająca się i gwarantująca niezmiennie wysoki poziom nauczania, o czym świadczy chociażby tytuł honorowy „Złotej” Szkoły 2017.

Wszyscy organizatorzy Dnia Otwartego w ZS1 zapraszają, aby przed podjęciem ostatecznej decyzji, każdy uczeń trzeciej klasy gimnazjum i ósmej klasy szkoły podstawowej przekonał się na własne oczy, co ma do zaoferowania „Czerwoniak”, w myśl hasła: „Przyjdź – Zobacz – Zostań uczniem ZS 1, podobnie jak zrobiło to wcześniej wielu Twoich starszych kolegów”.