Uczniowie naszej szkoły sprzątali świat

Oferta na rok szkolny 2019/2020 - kliknij TUTAJ. Zapraszamy do "Czerwoniaka" !

Opublikowano: poniedziałek, 23 wrzesień 2019 M. Wieczorczuk

Uczniowie naszej szkoły sprzątali świat 

W dniu 20 września 2019 roku klasa II LO, pod czujnym okiem opiekuna Samorządu Uczniowskiego – Pana Krzysztofa Krajewskiego, wzięła udział w kolejnej edycji akcji Sprzątania Świata, organizowanej pod hasłem: „Nie śmiecimy- sprzątamy-zmieniamy!”.

Jest to lekcja poszanowania środowiska, dzięki której zmniejszy się nasz negatywny wpływ na nie. Sprzątanie świata angażuje i integruje społeczności lokalne, jest dobrym narzędziem w zakresie gospodarki odpadami, interesującą metodą pracy wychowawczej, 

a także wartościowym sposobem na realizację wolontariatu.

Klasa otrzymała do sprzątania ciąg pieszo - jezdny od ul. Legionowej do ul. Fabrycznej oraz przyległe parkingi. Akcja rozpoczęła się na piątej godzinie lekcyjnej i trwała do godziny 13.00. W trakcie trwania „ekspedycji” ku czyściejszej planecie, zebraliśmy ponad osiem pełnych worków (w tym szkło, metal, papier i plastik oraz tworzywa sztuczne). Mamy nadzieję, że dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów naszej szkoły, Zambrów zrobił się choć trochę czystszy. Drugoklasiści zajrzeli w najmniejszą dziurę i najciemniejszy zakamarek, aby przyczynić się dla wspólnego dobra. Mieli też przy tym mnóstwo frajdy.

Poza górą różnorodnych śmieci znaleźliśmy również kilka ślimaków i małą pamiątkę po dawnym Związku Radzieckim, czyli zardzewiały kawałek metalu z napisem: „Wyprodukowano w ZSRR w 1986 roku” w języku rosyjskim. Było to potwierdzenie, że przy sprzątaniu świata można odkryć wiele zaskakujących przedmiotów.

Uczniowie klasy II LO dołożyli od siebie małą cegiełkę do odbudowy naszego środowiska naturalnego. Pamiętajmy: dbajmy o naszą Matkę Ziemię! Jeśli nie będziemy jej szanować, w przyszłości może być już za późno.