Profilaktyka - spotkanie informacyjne

Oferta na rok szkolny 2019/2020 - kliknij TUTAJ. Zapraszamy do "Czerwoniaka" !

Opublikowano: środa, 09 październik 2019 D. Śleszyńska

Profilaktyka

Październik już od wielu lat uznawany jest na całym świecie za miesiąc świadomości raka piersi.

Również my jako szkoła zorganizowaliśmy dla naszych pełnoletnich uczennic spotkanie z paniami z kampanii „Różowa wstążeczka” Panią Martą Szymanowską i Ramoną  Pichen. Miesiąc Świadomości Raka Piersi (tzw. różowy październik) celebrowany jest na świecie od 1985 roku.

Rak piersi to choroba cywilizacyjna, która może dotknąć każdą z nas. Jak zacząć profilaktykę? Warto, by o profilaktyce raka piersi nie zapominały panie w każdym wieku. Nie tylko dlatego, że to najczęściej występujący u polskich kobiet nowotwór złośliwy, ale i po to, by zaoszczędzić sobie bardziej inwazyjnego leczenia.

Uczennice klasy III A LO, III B LO, IV TL i IV TŻ dowiedziały się na czym polega profilaktyka raka piersi, dlaczego samobadanie jest niezwykle cenne w profilaktyce  raka piersi, że powinna wykonywać je regularnie każda kobieta, która ukończyła 20. rok życia.  

To było bardzo ważne spotkanie za które serdecznie dziękujmy.