Bom dia - Portugalia 2019

Oferta na rok szkolny 2019/2020 - kliknij TUTAJ. Zapraszamy do "Czerwoniaka" !

Opublikowano: środa, 09 październik 2019 Administrator

Bom dia!

Słońce, plaża, sympatyczni i ciekawi ludzie, nowe doświadczenie - to wszystko spotkało nas tu, w Portugalii, w Bradze.

 Od 28 września my młodzież Zespołu Szkół nr 1 w Zambrowie  klas III i  IV technikum logistycznego, przebywamy na stażu zagranicznym w ramach projektu "Erasmus+" .

A wszystko to dzięki kooperacji portugalskiej organizacji BragaMob i polskiej Fundacji Aktywne Społeczeństwo, którym serdecznie dziękujemy za zaproszenie do udziału w programie.

Od pierwszego dnia mieliśmy moc atrakcji -  jedno z nich to widok oceanu z okien naszych pokoi. Tego samego dnia zakotwiczyliśmy się w Bradze, trzecim  co do wielkości mieście w Portugalii i dzień za dniem chloniemy kulturę tego pięknego kraju a od ludzi czerpiemy optymizm i uśmiech .

Od poniedziałku rozpoczął się pracowity tydzień, odbywamy staże w dużych portugalskich firmach zgodnie z kierunkiem naszego kształcenia. Zdobywając nowe umiejętności  przygotowujemy się do przyszłej pracy. Jednak nie tylko pracą człowiek żyje! Mimo, że zmęczeni obowiązkami mamy wciąż siłę i ochotę by uczestniczyć w wycieczkach, które organizatorzy nam przygotowali. Byliśmy już w Lizbonie, Fatimie, Viana do Castelo. Uwaga, przed nami jeszcze Porto! Wracamy już niebawem - 12 października, ale na pewno będziemy tęsknić za promieniami słońca, życzliwością lokalsów, urzekającymi widokami i za pyszną kuchnią a zwłaszcza słodkościami - Pasteis de Nata.

Muito obrigado Portugal.

Stażyści z III I IV technikum logistycznego