Sport w szkole

Oferta na rok szkolny 2022/2023 - kliknij TUTAJ. Zapraszamy do "Czerwoniaka" !

SPORT W „CZERWONIAKU”

 

Zespół Szkół Nr 1, potocznie zwany „Czerwoniakiem”, dysponuje świetną bazą sportową. Jest to pełnowymiarowa hala sportowa, salka gimnastyczna oraz siłownia. Prawdziwą atrakcją, która wyróżnia naszą szkołę, jest ścianka wspinaczkowa. Daje ona młodzieży możliwość rozwijania swoich sportowych pasji, a jednocześnie w dużym stopniu uatrakcyjnia lekcje wychowania fizycznego i zajęcia pozalekcyjne.

W szkole pracuje czterech nauczycieli wychowania fizycznego: Piotr Głuszcz, Andrzej Czworkowski, Andrzej Słaby, Zbigniew Niewiński. Oprócz lekcji prowadzą oni atrakcyjne zajęcia pozalekcyjne w Szkolnym Klubie Sportowym. Młodzież realizuje swoje sportowe pasje w trzech sekcjach.

            Piłkę koszykową dziewcząt prowadzi Piotr Głuszcz i odnosi liczne sukcesy.

W bieżącym roku szkolnym zespół uczestniczył w rozgrywkach I Ligi o Mistrzostwo Województwa Podlaskiego i zajął drugie miejsce.

Futsalem chłopców od wielu lat zajmuje się Andrzej Czworkowski. Jego drużyna cały czas gra w elicie zespołów pierwszoligowych województwa podlaskiego, zdobywa też laury w różnych turniejach okolicznościowy.

Piłka siatkowa dziewcząt. Opiekunem sekcji jest Zbigniew Niewiński. Drużyna uczestniczyła w rozgrywkach II ligi Mistrzostw Województwa Podlaskiego zajmując

I miejsce i uzyskała awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.

W szkole odbywają się również Szkolne Igrzyska Sportowe – opiekun Andrzej Słaby, w których młodzież rywalizuje o tytuł mistrza szkoły w futsalu i tenisie stołowym.