Otrzęsiny pierwszaków 2019

Oferta na rok szkolny 2020/2021 - kliknij TUTAJ. Zapraszamy do "Czerwoniaka" !

Opublikowano: środa, 16 październik 2019 K. Krajewski

Otrzęsiny pierwszaków

Piątek, 4 października, okazał się być ważnym dniem dla całej społeczności naszej szkoły. Wtedy to właśnie odbyły się tradycyjne otrzęsiny klas pierwszych i przyjęcie ich do grona uczniów „Czerwoniaka”. Uroczystość przygotowali uczniowie najstarszych klas oraz Samorząd Uczniowski.

Zebrani na sali gimnastycznej uczniowie klas pierwszych musieli zaprezentować, w krótkiej i żartobliwej formie, swój profil przed surowym Jury w składzie: Pan Krzysztof Krajewski – opiekun SU, Pani Edyta Marchelska - Groszfeld – nauczycielka języka angielskiego, Adriana Rybicka – przewodnicząca klasy III b LO, Jakub Michalski – przewodniczący klasy IV TI i jego kolega (koleżanka?) z klasy – Karol Szymczuk. Całość poprowadziły: Wiktoria Chajęcka – przewodnicząca SU, Klaudia Murawska, ustępująca przewodnicząca SU, oraz Karolina Łatka, w której rękach spoczywała odpowiedzialność za prawidłowe zliczanie punktów przyznawanych za poszczególne konkurencje.

Pierwszaki z chęcią włączyły się do zabawy, oprócz klasy I BSp, której przedstawiciele nie wzięli udziału w żadnej, zaproponowanej przez prowadzących konkurencji i otrzymali w ostateczności 0 punktów, zajmując ostatnie miejsce.

Nasze, aspirujące do roli pełnoprawnego ucznia Zespołu Szkół nr 1, „kotki” musiały poradzić sobie z takimi fizycznymi wyzwaniami jak: skoki w workach do piosenki Fasolek: „Kocur bury”, skoki w kaloszach przez skakankę, czy owijanie na czas papierem toaletowym. Poza tym zgromadzeni na sali widzowie mogli poczuć czym jest „kocia muzyka”, kiedy to wybrani uczniowie musieli zaśpiewać wylosowany tekst literacki (fragmenty: „Antygony”, „Iliady”, czy III części „Dziadów”) do podkładu muzycznego (między innymi: „Oczy zielone”, „Ruda tańczy”, „Małolatki” czy „Bałkanica”). Konkurencją, w której pierwszaczki musiały wykorzystać swoje wiadomości,  był quiz wiedzy o szkole, a pytania typu: Kiedy można wychodzić przez główne drzwi?, Co znajduje się na strychu?, Jak nazywa się „pomoc dydaktyczna” Pana Kurpiewskiego? sprawiły im dużo trudności.

Na zakończenie uczniowie klas pierwszych złożyli uroczystą przysięgę, którą dla przypomnienia umieścimy w gablotce Samorządu Uczniowskiego.

Po wnikliwym przeliczeniu punktów, pierwsze miejsce, a wraz z nim  batoniki dla każdego ucznia i jeden wybrany dzień bez pytania dla całej klasy, zajęła klasa I TIp, drugie miejsce i wafle w czekoladzie klasa I TLp, trzecie natomiast, razem z sokiem, przypadło klasie I LOp. Poza tym każdy zwycięzca poszczególnych konkurencji otrzymał „Niepytkę”, a każda z klas zaświadczenie, w którym znalazły się słowa:

„Niniejszym zaświadcza się, że kociaczki z klasy … zostały w dniu 4 października 2019 r. pozbawione ogona i złożyły stosowną przysięgę, co czyni ich pełnoprawnymi uczniami Zespołu Szkół nr 1 im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Zambrowie.

Witamy w „Czerwoniaku” i życzymy wieeeelu sukcesów na trudnej drodze zdobywania wiedzy”.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy pomogli nam przeprowadzić te otrzęsiny, Pani Edycie Marchelskiej - Groszfeld za ciężką pracę w Jury, i Panu Dyrektorowi, Sławomirowi Baranowi, który wspomógł nas finansowo, dzięki czemu mogliśmy zakupić atrakcyjne nagrody.

Największe podziękowania kierujemy ku naszym pierwszaczkom, które chętnie wzięły udział w otrzęsinach i, mamy taką nadzieję, dobrze się bawiły.

 

Krzysztof Krajewski – opiekun SU

Wiktoria Chajęcka – przewodnicząca SU

Klaudia Murawska – prowadząca otrzęsiny