Wyjazd szkolnego wolontariatu do Warszawy

Oferta na rok szkolny 2020/2021 - kliknij TUTAJ. Zapraszamy do "Czerwoniaka" !

Opublikowano: sobota, 02 listopad 2019 Administrator

Uczestnicy Szkolnego Klubu Wolontariatu "Silni Razem" wzięli udział w warsztatach wolontariackich oraz prezentacji działalności Caritas Archidiecezji Warszawskiej.

Jak co roku prowadzący, Pan Bartek, rzecznik prasowy Caritas w interesujący sposób zaprezentował film "Jeden dzień z życia wolontariusza". Przedstawił również możliwości działań wolontariackich w Warszawie po maturze.
Uczniowie odwiedzili Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego, które znalazło się w pierwszej dziesiątce unikatowych muzeów w Europie. Mieli okazję obejrzeć międzynarodową wystawę "Satyrykon Legnica-2019". Przedstawia ona ponad 100 rysunków wybranych przez jury w dwóch kategoriach:STOP oraz SATYRA I ŻART. Z ich interpretacją zmierzyli się rysownicy z całego świata m.in. Francji, Kanady, Rosji, Izraela, Ukrainy, Iranu oraz Polski. Punktem wyjścia stała się aktualna sytuacja polityczno-społeczna.