Zdolniacha z Czerwoniaka - Justyna i Marta Kołakowskie

Oferta na rok szkolny 2020/2021 - kliknij TUTAJ. Zapraszamy do "Czerwoniaka" !

Logo

Wyglądają podobnie, siedzą razem w jednej ławce , dzielą wspólnie pasję, a na dodatek jedyną różnicą w ich ocenach jest plus lub minus. Rozpoznanie ich przyprawia nauczycieli o niemały zawrót głowy. Można by sądzić, że "same z nimi problemy". Nic bardziej mylnego. Justyna i Marta Kołakowskie to osoby energiczne, kreatywne i pracowite, biorące aktywny udział w życiu klasy i szkoły.

Trzy lata temu dołączyły do załogi "Czerwoniaka" (wszędzie razem ). Jak same przyznały po paru tygodniach w naszej szkole: " technikum logistyczne to kierunek idealny dla nas".

Od pierwszej klasy pokazały, na co je stać. Podczas każdego zakończenia roku szkolnego możemy je zobaczyć, jak idą dumnie na apelu po swoje świadectwa. Dzięki ciężkiej pracy zostały zaproszone do udziału w projekcie "Erasmus+". Staż zagraniczny w ciepłej Portugalii okazał się być dla nich ciekawym doświadczeniem zawodowym, a także niezapomnianą przygodą, pełną słońca, pięknych krajobrazów i zabawy.

 Największą pasją dziewczyn jest malarstwo. Ich prace możemy podziwiać, przechodząc korytarzami, a także zaglądając do szkolnej Izby Historycznej. Nasze bliźniaczki biorą udział w projektach i konkursach plastycznych, niejednokrotnie zdobywając znaczące osiągnięcia. Swój wolny czas i energię wykorzystują, aby czynić dobro. W szkolnym wolontariacie "Silni razem" biorą udział w różnych akcjach, takich jak pomoc przy organizacji dnia godności osób niepełnosprawnych lub rajdów rowerowych. Dziewczyny chętnie dzielą się swoją wiedzą z innymi, objaśniając trudne zadania matematyczne  swoim kolegom. Justyna i Marta pokazują, że rozwijanie swoich pasji można połączyć z nauką. Dobra robota dziewczyny!