Odkryj w sobie fizyka

Oferta na rok szkolny 2020/2021 - kliknij TUTAJ. Zapraszamy do "Czerwoniaka" !

Opublikowano: piątek, 12 czerwiec 2020 Administrator

      Jeśli nie zdążyłaś/-eś jeszcze polubić fizyki, daj sobie szansę. Przykład Kopernika i Skłodowskiej-Curie dowodzi, że Polacy mają w genach „pociąg” do fizyki i astronomii, być może więc i Ty w „czerwoniaku” rozbudzisz w sobie nową pasję do odkrywania praw, które rządzą światem (a nawet wszechświatem).

W kultowej sali 205, wśród planet i gwiezdnych konstelacji, na lekcjach oraz podczas zajęć dodatkowych dowiesz się, dlaczego niebo jest niebieskie, kiedy narodził się czas i czy możliwa jest teleportacja, bo fizyka to nie tylko prawa, regułki i wzory. Wbrew pozorom to nie jest przedmiot tylko dla obdarzonych tzw. „ścisłym” umysłem. Nasi uczniowie uczestniczą w projektach, dzięki którym biorą udział w zajęciach na politechnice, czy naukowych wycieczkach do tak niezwykłych miejsc,  jak  Instytut Badań Jądrowych w Świerku. Zaś „okienka” i przerwy spędzają na integracji i nie tylko fizycznych dyskusjach na zapleczu pracowni (jej niepowtarzalny klimat tworzą wygodne kanapy, bujane fotele i muzyka, jaką lubicie).

Przyjdź do „czerwoniaka” i odkryj w sobie fizyka – wciąż pozostało wiele gwiazd do odkrycia!