Zdolniacha z Czerwoniaka - Małe jest piękne

Oferta na rok szkolny 2020/2021 - kliknij TUTAJ. Zapraszamy do "Czerwoniaka" !

Logo

 

„Małe jest piękne” – to powiedzenie bardzo trafnie opisuje kolejną indywidualność Czerwoniaka. Jest uczennicą naszej szkoły zaledwie od kilku miesięcy, a dokonała osiągnięć wartych artykułu na pierwszej stronie. Ola Kalinowska z kl. 1TI – bo o niej tu mowa - zaprojektowała i wykonała logo do cyklu prezentacji talentów naszej szkoły „Zdolniacha z Czerwoniaka” oraz koła teatralnego „Ale Sztuka!”.

Jej wielką pasją jest rysowanie i grafika komputerowa. Rysunki wykonuje głównie ołówkiem, starając się podążać, jak sama mówi, w kierunku realizmu. Do rysunków graficznych używa natomiast specjalnego tableta graficznego. Większość jej prac można podziwiać na Facebooku (https://www.facebook.com/kitex.art/ )oraz na Instagramie (instagram.com/_kitex_/ ). Ponadto jest niewielką wzrostem, ale za to wielką sercem wolontariuszką. Wspierając fundację  „Jedno serce nie da rady” brała udział w wyjazdach do schroniska dla naszych milusińskich  w Białymstoku, pomagała w akcji „Góra grosza”, reprezentowała szkołę na „Pierwszym Forum Wolontariatu Szkolnego” w Warszawie, uczestniczyła również w nagraniu audycji  w radiowej „Trójce”, gdzie opowiadała o swoim zaangażowaniu w pomaganie innym.

Oprócz dużego wkładu w działalność wolontariacką oraz realizowania swoich pasji Ola znajduje jeszcze czas na śpiewanie w szkolnym chórze. Daje sobie również nieźle radę w klasie, gdzie jest jedyną przedstawicielką płci pięknej wśród 30 rosłych chłopaków. Ola, trzymaj tak dalej!