,,Gastronomik” w ,,Czerwoniaku’’

Oferta na rok szkolny 2020/2021 - kliknij TUTAJ. Zapraszamy do "Czerwoniaka" !

Opublikowano: poniedziałek, 22 czerwiec 2020 Administrator

Najdłuższym stażem technikum w ,,Czerwoniaku’’ jest właśnie ,,Gastronomik”.

Zapewne niejeden Wasz rodzic ukończył tę szkołę. Przez lata kierunek zmieniał się, aby obecnie stać się miejscem nowoczesnym, doposażonym w sprzęt i urządzenia, których mogłaby pozazdrościć niejedna, renomowana restauracja.

Bardzo chętnie wracamy do znanych już nam ze staży - Starych Jabłonek i osobowości kulinarnych tam spotkanych jak Karol Okrasa czy Kurt Scheller, ale również możliwości kibicowania Naszym w Mistrzostwach Europy w Plażowej Piłce Ręcznej, które właśnie tam się odbywają.

Bezcenne wspomnienia i nadzieję na dalszą współpracę, mamy również ze spotkania i wspólnych warsztatów z Marcinem Budynkiem i jego telewizyjną ekipą.

Młodzież korzysta nie tylko z ciekawych doświadczeń czy zaplecza technicznego, ale również ma wiele innych możliwości, jak:

- warsztaty i spotkania z najlepszymi kucharzami,

- kursy baristy i carvingu,

- kursy oprogramowania komputerowego obsługującego magazyn i restaurację,

- wyjazdy na międzynarodowe targi branżowe,

- wyjazdy na staże w kraju jak i za granicą - do Niemiec i na Litwę - co prawda w tym roku wyjazd się nie odbył, z wiadomych powodów, jednak nie poddajemy się i czekamy na dogodny termin.

Zatem widzicie ,,dzieje się, dzieje się i będzie się działo ….”.