DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA 2021

Oferta na rok szkolny 2021/2022 - kliknij TUTAJ. Zapraszamy do "Czerwoniaka" !

 DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W „CZERWONIAKU” !!!!!!!!!!

Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego pluszowego misia. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek, nieodłącznie kojarzona z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, dla wielu z Was był on kumplem do zabawy, kompanem w podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, czy też nieodzownym antidotum na nocne koszmary. 

Sama nazwa: „Teddy Bear” wzięła się od zdrobnienia imienia prezydenta Stanów Zjednoczonych, Teodora Roosevelta. Wiąże się z tym historia o niedźwiadku, którego postrzelił podczas polowania jeden z jego towarzyszy. Gdy prezydent zobaczył przestraszone zwierzątko, kazał je wypuścić. Cała historyjka została zobrazowana w komiksie i opublikowana w gazecie, a producenci zabawek szybko podchwycili ją i nazwali pluszowego misia: „Teddy Bear”. 

Dzisiaj w każdym sklepie z zabawkami możemy się na nie natknąć. Często są one bohaterami powieści, bajek, filmów i piosenek, tak jak m.in. Kubuś Puchatek, Coralgol, Paddington, Miś Uszatek, Yogi, Rupert, Mój Brat Niedźwiedź, Mały Miś, Troskliwe Misie czy Gumisie.

W związku z tym ogłaszamy, że po raz pierwszy w naszej szkole, w czwartek, 25 listopada, odbędzie się Dzień Pluszowego Misia.

Zachęcamy Was, abyście tego dnia przynieśli do szkoły swojego ulubionego misia, a zapewni on Wam bezpieczeństwo i zwolni od pytania. Nie obawiajcie się również zapozować do zdjęcia ze swoim pluszakiem w Szkolnym Konkursie na Najpiękniejszego Pluszowego Misia, w którym czekają atrakcyjne nagrody.

 

Z uczniowskim pozdrowieniem

Samorząd Szkolny