SZKOLNY KONKURS NA MYŚL W STYLU KUBUSIA PUCHATKA

Oferta na rok szkolny 2021/2022 - kliknij TUTAJ. Zapraszamy do "Czerwoniaka" !

SZKOLNY KONKURS NA MYŚL W STYLU KUBUSIA PUCHATKA

 Kubuś Puchatek to bez wątpienia najbardziej rozpoznawalny i kochany niedźwiadek na świecie. Jego historia rozpoczęła się 14 października 1926 roku, kiedy to miała swoją premierę książka Alana Alexandra Milne: „Kubuś Puchatek”. Ten pluszowy miś, podarowany przez ojca synowi na jego pierwsze urodziny, do dziś bawi i wzrusza kolejne pokolenia czytelników. Jego przygody nie tylko zachwycają humorem, ale również głęboką mądrością życiową. Okazuje się, że my, ludzie wszystko analizujemy, rozważamy, rozkładamy na czynniki pierwsze, czyli po prostu komplikujemy, w przeciwieństwie do misia, który widzi świat w bardzo prosty sposób.

W związku z tym chcielibyśmy zachęcić całą społeczność „Czerwoniaka” do udziału w konkursie na krótką myśl w stylu Kubusia Puchatka, których przykłady możecie poznać podczas wędrówki po naszej szkole. Swoje teksty (wraz z imieniem, nazwiskiem i klasą) wrzucajcie do Skrzynki Inicjatyw Uczniowskich (czerwone pudełko), która znajduje się w stołówce szkolnej, do 26 listopada (piątek). Naprawdę warto czasami zatrzymać się i popatrzeć na świat oczami „misia o bardzo małym rozumku”, który tak naprawdę potrafi nam powiedzieć wiele o nas samych, choćby w taki oto sposób:

„Obiecaj, że zawsze będziesz o tym pamiętać:

jesteś odważniejszy, niż sam w to wierzysz,

jesteś silniejszy, niż ci się wydaje i jesteś mądrzejszy, niż myślisz.”

Samorząd Uczniowski