Potyczki matematyczn

Oferta na rok szkolny 2022/2023 - kliknij TUTAJ. Zapraszamy do "Czerwoniaka" !

Potyczki matematyczne

Po dwóch latach przerwy, spowodowanej pandemią, uczniowie Czerwoniaka ponownie wzięli udział w Wojewódzkim Turnieju Matematycznym SIGMA im. Edmunda Pawłowskiego.

Konkurs odbył się 8 kwietnia 2022 w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Wysokiem Mazowieckiem. Arkusze konkursowe składały się z dwóch części: pierwszej - obejmującej zadania zamknięte wielokrotnego wyboru oraz drugiej - obejmującej zadania otwarte. Arkusze zostały ułożone zgodnie ze standardami maturalnymi (nowa podstawa). Choć nie powtórzyliśmy sukcesów naszych absolwentów (Idy Milewskiej, Mateusza Polaka, Kamila Milewskiego, Michała Tymińskiego) to jednak cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tych potyczkach matematycznych. Był to niezły trening przed maturą. Uczestnicy turnieju wysłuchali niezwykle ciekawego wykładu pracowników Politechniki Białostockiej o fraktalach. Za rok spróbujemy ponownie zmierzyć się z uczniami innych szkół województwa podlaskiego.