SPORTOWY SUKCES „CZERWONIAKA” !!!!!!

Oferta na rok szkolny 2023/2024 - kliknij TUTAJ. Zapraszamy do "Czerwoniaka" !

SPORTOWY SUKCES „CZERWONIAKA” !!!!!! 

Koszykówka jest jedną z najbardziej emocjonujących oraz fascynujących dyscyplin sportowych, a po raz kolejny przekonać się o tym mogły dziewczęta z Zespołu Szkół nr 1 podczas finałów Licealiady Województwa Podlaskiego w Koszykówce Dziewcząt, które odbyły się 26 kwietnia w naszej szkole.

Do ostatniego etapu gry przeszły cztery zespoły:
IV Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku, VI Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku, Liceum Ogólnokształcące z Litewskim Językiem Nauczania z Puńska oraz nasza szkolna drużyna. W pierwszym meczu koszykarki z „Czerwoniaka”, pod czujnym okiem Pana Piotra Głuszcza, rozegrały mecz z Puńskiem. Emocji nie brakowało, ale nasze dziewczęta wywalczyły zwycięstwo 32:20. Mimo niezbyt udanego początku ich drugiego starcia z IV LO w Białymstoku, w ostatnich sekundach meczu doprowadziły one do remisu oraz dogrywki. Koszykarki dzielnie walczyły do samego końca o niemal każdą piłkę, jednak ich spotkanie zakończyło się tym razem przegraną, choć trzeba przyznać, że II miejsce jest ogromnym sukcesem drużyny reprezentującej Zespół Szkół nr 1. 

I miejsce przypadło IV Liceum Ogólnokształcącemu z Białegostoku i to przedstawicielka tej drużyny, Hanna Lebiechińska, została wybrana najlepszą zawodniczką całego turnieju.
Z pozostałych drużyn wyróżniono: Annę Godlewską (ZS nr 1), Oliwię Baran (VI Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku) i Monikę Marszań (LO LJN Puńsk).

 

Wyniki:

I miejsce - IV LO w Białystoku

II miejsce – Zespół Szkół nr 1 w Zambrowie

III miejsce – VI LO w Białymstoku

IV miejsce – LO LJN Puńsk

 

Naszą szkołę z dumą reprezentowały:

- Anna Godlewska, 

- Nikola Kotowska, 

- Julia Borowska, 

- Paulina Wiącek, 

- Amelia Giszterowicz, 

- Julia Piotrowska, 

- Camille Nowacka, 

- Oliwia Kurowska, 

- Zuzanna Chełska, 

- Wanesa Rybicka,

- Julia Połońska, 

- Wiktoria Meler.


Wszystkim zespołom dziękujemy za udział, a naszym zawodniczkom życzymy dalszych sukcesów w kolejnych zawodach. Jesteśmy z was dumni i gratulujemy!

 

Ola Kalinowska