Dzień otwarty w „Czerwoniaku”

Oferta na rok szkolny 2022/2023 - kliknij TUTAJ. Zapraszamy do "Czerwoniaka" !

Dzień otwarty w „Czerwoniaku”


W myśl hasła: „Przyjdź – Zobacz – Zostań uczniem ZS1, podobnie jak zrobiło to wcześniej wielu Twoich starszych kolegów”, dnia 31 maja, między godziną 10:00 a 14:00,

warto było przekroczyć gościnne progi popularnego w Zambrowie „Czerwoniaka”, poznać ofertę edukacyjną szkoły, zobaczyć ją od środka, posłuchać o jej historii, porozmawiać ze starszymi kolegami, pośmiać się i „wrzucić coś na ząb”.
Na licznie przybyłych w tym dniu do ZS1 ósmoklasistów czekały na hali sportowej ciekawe prezentacje poszczególnych kierunków kształcenia, o których opowiadali nie tylko uczący w nich nauczyciele, ale również sami uczniowie. Można też było zapoznać się z ofertą firmy „ArcyNET” i zrobić sobie zdjęcie z Kubusiem Puchatkiem.
Goście, pod opieką nauczycieli – przewodników, mogli przejść się korytarzami szkoły, poznać jej rozkład, zobaczyć wyposażenie sal lekcyjnych, posłuchać ciekawostek nie tylko o samych kierunkach kształcenia, ale również historii zambrowskich koszar i pracy wolontariatu, którą w pasjonujący sposób prezentowali w Izbie historycznej Pan Krzysztof Boruc, Pani Bogusława Wiśniewska i uczniowie ZS1.
Na drugim piętrze, w sali 205, czekała na zwiedzających niespodzianka w postaci „Nieba” i „Piekła”, wyczarowanych przez Pana Grzegorza Werpachowskiego i uczniów klasy I Technikum Logistycznego. Można tam było przeżyć bliskie spotkanie z obcą cywilizacją, posłuchać piosenek, poruszać się w rytm muzyki i pochwalić umiejętnością śpiewania polskich przebojów.
Zespół Szkół nr 1 to placówka z przyszłością, wciąż rozwijająca się i gwarantująca niezmiennie wysoki poziom nauczania, o czym świadczyć może chociażby trzecie miejsce w rankingu techników województwa podlaskiego „Perspektywy 2022”. Mogli przekonać się o tym wszyscy biorący udział w Dniu Otwartym, który z pewnością pozostanie w pamięci zaskoczonych ósmoklasistów.


Krzysztof Krajewski