Znów na podium!

Oferta na rok szkolny 2022/2023 - kliknij TUTAJ. Zapraszamy do "Czerwoniaka" !

Znów na podium !
Dnia 15 listopada uczniowie reprezentujący dwie szkoły z terenu powiatu zambrowskiego walczyli o laury w etapie powiatowym Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS.

Konkurs odbył się w siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Zambrowie. Do etapu powiatowego zgłosiły się reprezentacje dwóch szkół: Zespół Szkół Agroprzedsiębiorczości i Zespół Szkół nr 1. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością zarówno biologii wirusa HIV, okoliczności sprzyjających zakażeniom, przebiegu choroby i jej objawów, jak również praw człowieka w kontekście HIV/AIDS czy związanych z tym problemów społecznych. Celem olimpiady jest poszerzanie wśród młodzieży wiedzy na temat zapobiegania zakażeniom HIV, chorób przenoszonym drogą płciową oraz kształtowanie pozytywnych postaw wobec ludzi żyjących z HIV i chorych na AIDS. Najprzyjemniejszym fragmentem tego wydarzenia było rozstrzygnięcie olimpiady i ogłoszenie jej wyników. Nasz szkoła zagarnęła pierwsze trzy miejsca. Pierwsze z nich zajął Dawid Oponowicz, drugie Julia Borowska, zaś trzecie Zuzanna Grochowska. Nagrody zwycięzcom, ufundowało Starostwo Powiatowe oraz Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i trzymamy kciuki za eliminacje wojewódzkie.