Międzynarodowy Dzień Pizzy w ZS1

Oferta na rok szkolny 2023/2024 - kliknij TUTAJ. Zapraszamy do "Czerwoniaka" !

Pizza - najpopularniejsze danie na świecie doczekało się swojego święta. Międzynarodowy Dzień Pizzy obchodzony jest 9 lutego.

W XVII wieku, kiedy do Europy sprowadzono pomidory, to warzywa te natychmiast pojawiły się na chrupiącym cieście. Najchętniej raczyli się nimi mieszkańcy Neapolu. Kiedy w 1889 roku Neapol odwiedziła królowa Włoch, Małgorzata Sabaudzka z mężem, to nadworny piekarz przygotował na ich cześć placek zdobiony dodatkami w narodowych barwach: bazylią, mozzarellą i pomidorami. Tak powstała najprostsza pizza nazwana Margherita.
Pizzę znają i lubią wszyscy. Na świecie powstaje niezliczona ilość jej rodzajów- z przeróżnymi dodatkami- również w wersji na słodko.
Nasi uczniowie z kl 3TŻ, również nie odmówili sobie przyjemności zrobienia w dniu dzisiejszym pizzy. Nasi uczniowie stworzyli swoją wersję tego dania. Ich pizza wyglądała i smakowała wyśmienicie!