Uczniowie technikum z „Czerwoniaka” na praktykach w Hiszpanii

Oferta na rok szkolny 2023/2024 - kliknij TUTAJ. Zapraszamy do "Czerwoniaka" !

Opublikowano: czwartek, 27 kwiecień 2023 SBaran

W ramach programu ERASMUS+ przedstawiciele III i IV klas technikum z Zespołu Szkół nr 1 w Zambrowie biorą udział w Projekcie nr 2022-1-PL01-KA121-VET-000057184 realizowanym w ramach programu Erasmus+.

Uczniowie technikum informatycznego oraz logistycznego z zambrowskiego „Czerwoniaka” od tygodnia przebywają w słonecznej Hiszpanii, gdzie poznają tajniki swojego zawodu pod czujnym okiem tamtejszych pracodawców. Oprócz nauki doskonalą również język angielski, ćwiczą w mowie i piśmie język hiszpański, a przy okazji zwiedzają przepiękną Walencję, trzecie pod względem wielkości miasto w Hiszpanii.

Warto podkreślić, że uczniowie ZS1 znakomicie radzą sobie z wyzwaniem, jakie zostało przed nimi postawione. Sprawnie komunikują się w języku angielskim i hiszpańskim, bez większych problemów poruszają się metrem w Walencji, oraz odbywają swoje praktyki
w nowych, nieznanych im dotychczas warunkach. Po pracy mają czas, by pozwiedzać Walencję, porozmawiać z jej uśmiechniętymi mieszkańcami lub zażywać kąpieli słonecznych na pięknych plażach Morza Śródziemnego. Tak na marginesie, jest tutaj ponad 300 słonecznych dni w roku, więc pogodę mają gwarantowaną.

W czasie kilku dni swojego pobytu, uczniowie i ich opiekunowie mieli możliwość zwiedzić takie miejsca jak:

  • MARCAT CENTRAL w Walencji – targ, gdzie jest ponad 300 stoisk z owocami, warzywami, serami, owocami morza oraz całą gamą kolorów i aromatów kuchni śródziemnomorskiej.
  • LONJA DE LA SEDA– giełdę jedwabiu, budynek będący symbolem bogactwa miasta.
  • PLAZA DE LA VIRGEN – plac z fontanną, obok katedry, miejsce spotkań
    i wielu imprez, w których biorą udział mieszkańcy Walencji.
  • TURJA PARK – park, który ciągnie się przez całe miasto, a znajduje się w dawnym korycie rzeki Turia.
  • L’Oceanográfic – największe Oceanarium w Europie, w którym mieszkają tysiące zwierząt morskich z całego świata.
  • EL Cabañal – jedną z wielu plaż Walencji.

Oczywiście to nie koniec atrakcji, gdyż przed nimi jeszcze 2 tygodnie pobytu w Hiszpanii. Uczniowie codziennie odkrywają uroki, kulturę oraz kuchnię Walencji. Jest to dla nich  i ich opiekunów niezwykła przygoda, która zapewne na długo pozostanie w ich pamięci.